Plakat reklamowy przedstawiający oficjalną szklankę festiwalu HEVELKA 2016.
Za wykonanie odpowiedzialna jest huta szkła ” Krosno „.
Autorką projektu absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Forma szklanki ma za zadanie potęgować walory aromatyczne piw
za sprawą górnej części ~ tzw. tulipu ~ skupiającej woń jej zawartości,
umożliwia zmieszczenie piany oraz ułatwia picie poprzez zakrzywioną krawędź.
Istotną rolę odgrywa również dół naczynia.
Dzięki odpowiedniemu profilowi trzymanie staje się stabilniejsze.
W miniony weekend po raz kolejny miałam przyjemność wzięcia udziału w II już edycji Festiwalu Piw Rzemieślniczych ” Hevelka „.
Geneza nazwy tego zakrojonego na szeroką skalę wydarzenia jest wolną interpretacją nazwiska Jana Heveliusza – gdańszczanina, wielkiego matematyka, astronoma i właściciela browaru o nazwie: Brauerei Johannes Hevelke ( Browar Jana Heweliusza ), który funkcjonował w Gdańsku
w latach 1649-1687. Nazwa oddaje wielowiekową tradycję browarnictwa gdańskiego, jest upamiętnieniem osoby światowej sławy astronoma i browarnika.
Festiwal to największa impreza browarnicza w północnej części Polski. Każdego roku ściąga tysiące miłośników chmielowego trunku.
Jeżeli wierzyć deklaracjom użytkowników portalu społecznościowego ” Facebook ” w przeciągu trzech dni trwania eventu przewinęło się 3, 3 tyś. uczestników.
W dniach 24 – 26 czerwca na jednej z hal Międzynarodowych Targów Gdańskich ” Amber Expo ” przy ulicy Żaglowej 11 na faworytów piwa czekało ponad 200 gatunków alkoholu z ponad 50 browarów. Po sukcesie poprzedniej edycji organizatorzy wprowadzili opłaty za wstęp wynoszące w przypadku jednego dnia 10 złotych, zaś osoby zainteresowane spędzeniem całego weekendu w klimacie rodem z ” October Fest ” musieli liczyć się wydatkiem 25 zł. Rozpieszczając kubki smakowe można było poznać tajemnice procesu warzenia piwa podczas licznych wykładów. W przeciwieństwie do ubiegłorocznej edycji w pamięć uczestników Festiwalu Piw Rzemieślniczych z całą pewnością zapadły godziny meczu rozgrywanego pomiędzy Polską a Szwajcarią podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2016.
Strefa kibica
Pośród licznych atrakcji można było wziąć udział w przygotowanych przez organizatorów, sponsorów oraz parterów festiwalu konkursach z nagrodami. Większość z browarów zaprezentowała również specjalnie uwarzone na okoliczność ” Hevelki ” piwne premiery, jak na przykład ” Piwo Festiwalowe ”
w wykonaniu ” Starego Browaru Kościerzyna ” ( porter bałtycki według receptury Andrzeja Millera, zwycięzcy ubiegłorocznego konkursu piw domowych. ) Degustacji złotego trunku towarzyszyły także specjały z trójmiejskich Food Trucków. ” Cukiernia Delicje ” zadbała natomiast o deser w postaci lodów na bazie piwa !
Niepowtarzalny klimat, lejące się strumieniami piwo, ujednolicające mnogość języków gości różnej narodowości, mieszające się z bukietem wytrącającym się z pamiątkowych kufli, oblężone ławy oraz wznoszone toasty to zaledwie kilka powodów dla których nie może zabraknąć tam Was za rok !
Wspomnienie I edycji 2015 r.
Fotorelacja II edycji 2016 r.
Namiastka oferty Browaru Kingpin
Słowne nawiązanie do nazwy zespołu Metallica przez Browar Staropolski
Propozycja od Browaru Profesja
Słód jasny pszeniczny
Słód ciemny
Stoisko Browaru Stu Mostów
Z pracownikiem Browaru Brodacz
Dodasz post o swoim tatuażu i kolczykach, ewentualnych dalszych planach na modyfikacje?
Pomysł jak najbardziej wart rozpatrzenia No Name, aczkolwiek wobec posiadania zaledwie jednej dziary i ” wychodzącego ponad normę ” kolczyka nie jestem pewna czy byłby to wystarczająco wyczerpujący wpis 😉
Również byłam i również chwalę 🙂 Gościszewo jak zawsze znakomite 😛